Joomla Free Template by FatCow Hosting

Avântul Periam în Liga a IV-a

Publicat: Luni, 22 Iunie 2015 Scris de Cristi Mirea

Sâmbătă, 20 iunie a avut loc meciul dintre Avântul Periam și Steaua Roșie Variaș care s-a terminat cu 2 - 0 pentru Periam. Această victorie a adus promovarea gazdelor în liga a IV-a, echipa din Variaş cedând în partea secundă golurilor marcate de: Cristian Petric (minutul 57) şi Alin Uştvat (80). În ultimul minut de joc, Alin Gârz a ratat un penalty pentru vizitatori.

Din cele 30 de meciuri jucate în Liga V Timiş Seria I în acest sezon, Avântul Periam a câștigat 23, a avut 3 egale și 4 pierdute. A ajuns în fruntea clasamentului cu 72 de puncte. Meciul a fost unul foarte tensionat, ambele echipe cunoscând miza rezultatului final. Ambele goluri au fost date în repriza a doua, moment din care jocul a devenit mai dur, mai mulți jucători din ambele echipe primind cartonaș galben. Portarul echipei Avântul, Ulmet Bebe a apărat mai multe șuturi foarte periculoase, printre care și un penalti.

Mulțumim jucătorilor Avântul Periam pentru un meci frumos și pentru rezultatele deosebite. Succes în continuare. Hai Periam!